kıbrıs yumurta nakli fiyatları 2023

kuzey kıbrıs’ta yumurta nakli fiyatları 2023 yılında ne kadar?

kıbrıs yumurta nakli fiyatları 2023 yılında ne kadar olacak? öğrenmek için bu yazıyı kibristasaglik okuyun!

 

Kıbrıs yumurta nakli fiyatları ne kadardır?

Kıbrıs Yumurta Nakli Merkezi, her yönden mükemmel bir hizmet sunmaktadır. Bu konuda son derece profesyonel ve deneyimlidir. Ayrıca en iyi fiyatları sunan tek merkezdir.

Kıbrıs yumurta nakli fiyatları 2023 yılında oldukça uygun! Hemşirelik hizmeti, toplam yumurta sayısına göre değişmektedir. 70 yumurtadan az ise 8500 TL, 70-80 yumurta arası ise 10500 TL, 80-90 yumurta arası ise 12500 TL dir. Bu fiyatlara, kontrol ve tahliller dahildir.

 

Yumurta nakli prosedürü nasıldır?

Yumurta nakli prosedürü oldukça basittir ve yaklaşık olarak 1 saat sürer. Bu süre, anestezinin etkisini gidermeye başladıktan sonraki ilk 30 dakika ile hastanede kalma süresidir. Prosedür, bir doktor tarafından yapıldığında, normal olarak rahatsız etmez. Bununla birlikte, hastalar genellikle ağrı kesici ilaçlar almak isterler.

Anestezi, bir enjeksiyon veya çörek şeklinde uygulanabilir. Enjeksiyon yöntemi, genellikle daha az rahatsızlık verir; ancak çörek şeklindeki anestezi, daha az invazif olması için tercih edilen bir seçenektir. Hastaya öncelikle ağrı kesici ilaç verilir ve ardından anestezist, hastaya anesteziyi uygular.

Doktor, hastanın karnına bir iğne yerleştirir ve bu iğnenin giriş noktası, yaklaşık olarak 3 santimetre altında özel bir bölgeye denk gelir. Bu bölgeye “Pomeroy bölgesi” denir. İğne ayrıca, verilen anestezinin etkisini arttırmak için özel bir ilaç da içerebilir. Daha sonra doktor, bir kateter takar ve kateter, hastanın rahmine bağlanır. Hastanın rahmine enjekte edilen anesteziyle beraber bu süreci daha az rahatsız edici hale getirmek mümkündür.

Sonraki adım, doktorun rahim ağzından bir enstrüman yerleştirmesidir. Bu enstrüman, “transvaginal çekirdek alma enstrümanı” olarak bilinir ve sadece 3 santimetre büyüklüğündedir. Daha sonra, hastanın rahim ağzından bir başka enstrüman yerleştirilir ve bu enstrüman, çekirdek alma için kullanılır. Doktor, çekirdeği almak için kateteri kullanarak çekirdeği hastanın rahmine nakleder.

Yumurta nakli prosedürü tamamlandıktan sonra, doktorlar genellikle hastaları 2 saatten fazla bekletmezler. Hastalara genellikle sadece bir paracetamol gibi ağrı kesici ilaçlar verilir; ancak bazı hastalar, yumurta nakli sonrası ağrı kesici ilaçlar içmek istemezler.

 

Yumurta naklinde başarı oranları ne kadardır?

Kadınların %40-50’i yumurta nakliyle hamile kalabilmektedir. Bu, daha önce doğum yapmış olan kadınlara göre daha düşüktür. Yumurta rezervleri azalmış olan ve 35 yaş üzerindeki kadınlar için yumurta nakli tek başarılı tedavidir.
Günümüzde yumurta nakli, giderek daha popüler bir tedavi seçeneği haline gelmektedir. Yumurta naklinin başarı oranları, hastaların yaş ve reproduktif durumlarına göre değişiklik göstermektedir. Genel olarak, yumurta nakillerinin başarı oranları yaklaşık olarak %30-35’tir.

 

Kıbrıs’taki yumurta nakli merkezleri hangileridir?

Kıbrıs’ta yumurta nakli merkezleri, Larnaca, Nicosia ve Limassol bölgelerinde bulunan Güney Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Devlet Hastanesi’nin (GKTCDH) Reproductive Medicine Bölümü ile North Cyprus IVF Merkezi (NCM) tarafından sağlanmaktadır. Bu iki merkez, KKTC hükûmetinin 2008 yılında kabul ettiği “Yumurta Nakli Yapılacak Hastalar için Yönetmelik” doğrultusunda faaliyet göstermektedir.

 

Kıbrıs’ta yumurta nakli ne kadar sürer?

Kıbrıs’ta yumurta nakli, kadınların üreme yeteneğini artırmak için kullanılan bir tedavidir. Bu tedavi, daha önce düşük sayıda yumurta üreten veya üremeyi tamamlamış olan kadınlara uygulanabilir. Kliniklerde yapılan araştırmalar, bu tedavinin başarı oranlarının yüksek olduğunu göstermektedir. Yumurta nakli süreci, hastanelerde veya kliniklerde uzman doktorlar tarafından gerçekleştirilmektedir. Bu süreç, gebe kalmaya çalışan ya da gebe kalmak isteyen herhangi bir kadın için uygun olabilir. Yumurta nakli süreci, genellikle yaklaşık 10 ila 12 saat sürmektedir.

 

Yumurta Nakli Yöntemleri

Yıllara göre değişen yumurta nakli fiyatlarını, tek seferlik olacak yumurta nakillerinin ne kadar olduğunu ve toplam yumurta nakli maliyetlerini aşağıdaki verilerden inceleyebilirsiniz.

2010 yılında yapılan bir araştırmaya göre, tek seferlik yumurta nakilleri ortalama 10.000 $ ‘dan başlıyordu. Bu rakam, herhangi bir tüp bebek tedavisiyle karşılaştırıldığında oldukça ucuzdur. Yine de, çoğu insan bu rakamdan vazgeçer ve daha az masraflı bir tedavi alternatifi ararlar.
Tek seferlik bir yumurta nakli için gereken ödeme, sırasıyla:

Yumurta bağlama/depolama (yumurta donörlerine) – $ 2,000-$ 6.000

Donör ücreti (yumurta bağlayıcılara) – $ 2.500-$ 8,000

Eğitim ücreti – $ 500-$ 1.500

Üreme endokrinologu oranları – $ 800-$ 1.500/örnekleme/günleri vardır

Gebelik testleri – dört kez geçerli olan raporlar için ortalama $ 10,000 ‘den fazla değerlendirilmelidir. İşte bunun nedeni: karşılaştırmalı genetik taraması (CGT), normalde tüp bebek tedavisinden önce yapılır. Tüp bebek tedavisi için gereken tek yumurta nakli Tedavisiniz sadece bir kez olacaktır, ancak gebelik testleri daha fazla yapılmalıdır. Bu nedenle, onların karşılaştırması neredeyse imkansızdır.

Güzel haber şu ki, eğer yaşarsan, CGT’nin karşılığını ödeyen bir grup olduğunu biliyorsan, bunun için yeniden ödeme yapmana gerek olmayabilir. Bilmiyorsan, bağlama şirketinden veya bir hastane tarafından bilgi edinebilirsiniz.